Bölüm Başkanının Mesajı | Görsel İletişim Tasarımı | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI

Bölüm Başkanının Mesajı

Değerli öğrenciler,

Dijitalleşmenin tüm alanlarda hızlanan bir sürece girmesi dijital medyanın giderek büyümesine ve görsel iletişimin giderek daha fazla önem kazanmasına neden olmuştur. Görsel iletişim tasarımı, çağımızın en önemli mesleklerinden biri haline gelmiştir.  Görsel İletişim Tasarımı Lisans Programı ile, alanında mesleği ile ilgili teknik bilgi ve beceriye sahip, bilişim, tasarım ve iletişim araçlarını kullanabilen, araştıran, kendini sürekli yenileyen, tasarım odaklı düşünebilen ve aynı zamanda özgün tasarımlarını ortaya koyabilen bireyler yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Bölümümüzde, görsel iletişimin temel ilkelerini ve tekniklerini öğrenirken aynı zamanda tasarım ve sanatın birlikte harmanlandığı yaratıcı ve özgün projeler üreteceksiniz. Grafik tasarım, web tasarımı, animasyon, video prodüksiyonu, iletişim, pazarlama, psikoloji gibi farklı disiplinleri içeren dersler alıp bu bilgileri birleştirerek etkili iletişim stratejileri oluşturmayı öğreneceksiniz. Ayrıca bölüm içi etkinlikler, atölyeler, seminerler ve staj fırsatları gibi birçok imkanlar sunarak deneyim kazanmanızı sağlayacağız.

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü olarak alanında deneyimli hocalarımızla, yaratıcı düşünme, problem çözme ve iletişim becerilerinizi geliştirirken aynı zamanda sizi sektörün gereksinimlerine hazırlamak için elimizden gelen desteği sağlayacağız.

Başarılı bir eğitim dönemi geçirmenizi dilerim.

                                                                                                                                                                                                                                         Dr. Öğr. Üyesi Atiye GÜNER