GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI

Lisans Program Yeterliliği

Görsel iletişim tasarımı lisans programı tam zamanlı, 4 yıl süren türkçe eğitim veren bir programdır. Programın zorunlu hazırlık sınıfı yoktur, Öğrenciler 7. ve 8. yarıyılda bitirme projesi almak zorunda, içerik çalışma alanına göre proje ya da tez  temelli olabilir. Görsel iletişim tasarımı lisans programı tam zamanlı, 4 yıl süren türkçe eğitim veren bir programdır. Programın zorunlu hazırlık sınıfı yoktur, Öğrenciler 7. ve 8. yarıyılda bitirme projesi almak zorunda, içerik çalışma alanına göre proje ya da tez  temelli olabilir.

Bölüme öğrenciler ÖSYS  ile kabul edilir. ÖSYM ve DGS ile ile bölüme kayıt yaptıran öğrenciler, kayıt sırasında daha önce tamamladığı ya da önlisans programında aldığı ortak dersleri detaylı transkript ve dilekçe ile derslerinin muaf edilmesini talep eder, Fakülte İntibak ve Muafiyet Komisyonu ortak olan derslerden öğrenciyi muaf eder.

Her ders için sınav değerlendirmesi farklı yapılmaktadır. Genel olarak ise önlisans lisans sınav yönetmeliği ilkeleri uygulanmaktadır. Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, Görsel İletişim Tasarımı alanında Lisans derecesi almaya hak kazanarak “Görsel İletişim