GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI

Lisans Program Yeterliliği

Görsel İletişim Tasarımı lisans programı tam zamanlı, 4 yıl süren Türkçe eğitim veren bir programdır. Programın zorunlu hazırlık sınıfı yoktur. Görsel İletişim Tasarımı öğrencileri, kurum içi ve kurum dış olmak üzere zorunlu iki staj yapar. Öğrenciler 7. ve 8. yarıyılda bitirme projesi almak zorundadır ve bitirme projesi çalışma alanına göre proje ya da tez  temelli olabilir.

Bölüme öğrenciler ÖSYS  ile kabul edilir. ÖSYM ve DGS  ile bölüme kayıt yaptıran öğrenciler, kayıt sırasında daha önce tamamladığı ya da önlisans programında aldığı ortak dersleri detaylı transkript ve dilekçe ile derslerinin muaf edilmesini talep eder, Fakülte İntibak ve Muafiyet Komisyonu ortak olan derslerden öğrenciyi muaf eder.

Her ders için sınav değerlendirmesi farklı yapılır.  Önlisans ve Lisans Sınav Yönetmeliği ilkeleri uygulanır. Görsel İletişim Tasarımı Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Görsel İletişim Tasarımı alanında Lisans derecesi almaya hak kazanarak “Görsel İletişim Tasarımcısı” unvanını kazanırlar.